- Головна
- SHELL ОГОЛОСИЛА ПРО НАМІР ВІДМОВИТИСЯ ВІД РОСІЙСЬКОЇ НАФТИ І ГАЗУ
SHELL ОГОЛОСИЛА ПРО НАМІР ВІДМОВИТИСЯ ВІД РОСІЙСЬКОЇ НАФТИ І ГАЗУ
Лондон, 8 березня 2022 року: Компанія Shell plc (Shell) оголосила про свій намір поетапно відмовитися від участі в усіх російських проєктах з видобутку й придбання вуглеводнів, включаючи сиру нафту, нафтопродукти, газ і зріджений природний газ (ЗПГ) відповідно до нових урядових вказівок. Як перший крок – компанія негайно припиняє всі спотові закупівлі російської сирої нафти. Shell також закриває свої автозаправні станції та виробництво авіаційних паливно-мастильних матеріалів у Росії.
«Ми цілковито усвідомлюємо, що наше рішення минулого тижня придбати частину російської сирої нафти для переробки на такі продукти, як бензин і дизельне паливо – навіть попри те, що воно було ухвалене з метою забезпечення поставок, – було хибним, про що ми вельми шкодуємо. І як ми вже говорили, буде вилучено прибуток від тих обсягів російської нафти, що залишилися, та спрямовано до спеціального фонду. Ми й далі працюватимемо з партнерами та гуманітарними організаціями з метою надання допомоги впродовж найближчих днів і тижнів, щоб визначити, де можна найефективніше розмістити ці кошти з фонду, щоб полегшити жахливі наслідки, які війна завдає народу України», – повідомив головний виконавчий директор Shell Бен ван Берден.
«На сьогоднішній день наші дії сформувалися відповідно до постійних консультацій і перемовин з урядами щодо необхідності вилучити російські енергетичні потоки з енергетичного середовища світової спільноти, але водночас зберегти повноцінне енергопостачання. Нинішня загроза перекрити трубопроводи до Європи яскраво ілюструє складний вибір і наслідки в майбутньому, з якими ми можемо стикнутися, якщо це зробимо. Після рекомендацій урядів на цьому тижні я хочу чітко викласти нашу позицію. Якщо не буде інших рішень від уряду, ми:
- Негайно припинимо купувати російську сиру нафту на спотовому ринку й не будемо продовжувати строкових контрактів.
- Водночас, активно консультуючись з урядами, ми змінимо наш ланцюжок поставок сирої нафти, щоб вилучити з них російські вуглеводні. Ми зробимо це якомога швидше, однак фізичне розташування та потенційна наявність альтернатив свідчить, що це може зайняти кілька тижнів і призведе до зниження пропускної здатності на деяких наших нафтопереробних заводах.
- Ми закриємо наші АЗС, а також виробництво авіаційного пального й паливно-мастильних матеріалів у Росії. Ми намагатимемося знайти найбезпечніший спосіб це зробити, однак процес починаємо відразу.
- Ми почнемо поетапну відмову від російських нафтопродуктів, трубопровідного газу і ЗПГ. Це складне рішення. Зміна відповідної енергосистеми вимагатиме узгоджених дій урядів, постачальників енергії та споживачів, а перехід на інші системи енергопостачання займе доволі багато часу».
Таким чином, нафтогазовий гігант Shell цілковито призупиняє купівлю нафти з Росії на спотовому ринку, а також працює над тим, щоб повністю виключити російську нафту з поставок.
Про Shell в Україні
Shell – глобальна група енергетичних та нафтохімічних компаній, яка діє в понад 70 країнах, а загальний штат становить 83 000 працівників. Одна з її цілей – забезпечення сталого майбутнього. Для цього Shell використовує найсучасніші технології та інноваційний підхід у всіх напрямах діяльності. Компанія також інвестує в розвиток енергетики (зокрема низьковуглецевої, а також у вітрову й сонячну) та нові види пального для транспорту (серед них – удосконалене біопальне й водень).
Shell Retail увійшла на український ринок 2007 року. Відтоді мережа АЗС під брендом Shell управляється Royal Dutch Shell. Shell Retail Ukraine входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream.
Нині мережа АЗС Shell нараховує 132 станції у 20 областях України. У компанії працює близько 1 500 осіб. Shell пропонує клієнтам високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим вуглеводневим газом (ЗВГ), а також широкий асортимент супутніх товарів, зокрема смачну їжу та напої. Shell також прагне відповідати потребам власників електромобілів, кількість яких постійно зростає, тому завдяки співпраці з партнерами на українських АЗС було встановлено 13 швидкісних електрозарядних модулів.